antyki | Ekipa Fachowców .PL

Ekipa Fachowców .PL

ZABYTKI

renowacja antyków

Znajdziecie tutaj Państwo porady, informacje o antykach, zabytkach i obiektach zabytkowych. Zaprezentowana zostanie sztuka starożytna, sztuka średniowiecza, sztuka nowożytna, sztuka współczesna z kraju jak i zagranicy. W różnorodnej postaci jak: meble, ceramika, szkło, rzeźba, pomnik, wyroby z metalu, obrazy, plakaty, repliki, czy z architektury: ogrody, park, pałac, dworek, kamienica, zamek, fort. Omawiać będziemy tym samym malarstwo, rzeźbiarstwo, ogrodnictwo, budownictwo, reprodukcje i inne tematyki tyczące się tworzyw takich jak: metal, drewno, kamień, porcelana, szkło, tkanina, a nawet papier. Przybliżymy Państwu historię oraz jak odróżnić style, epoki, których było wiele nadmieniając choćby: gotyk, romanizm, renesans, manieryzm, barok, rokoko, regencja, empir, wiktorjański, arts and crafts, klasycyzm, neoklasycyzm, georgiański, art nouveau, art deco, romantyzm, eklektyzm, realizm, symbolizm, impresjonizm, modrenizm. Postaramy się poprzez artykuły o nich, wzbudzić Państwa zamiłowanie jeśli chodzi o antyki, zabytki i obiekty zabytkowe. Przedstawimy pomysły na adaptację i aranżacje: zabytków i antyków jak również wszelkie potrzebne materiały do uzyskania ekscytujących efektów.

Pragniemy wyjaśnić również pojęcia i omówić wykonywane prace jak: renowacja, rewitalizacja, konserwacja, rekonstrukcja, czyszczenie, naprawa, nadzór konserwatorski, inwentaryzacja, tworzenie białych kart, dokumentacja, wycena, itp. wykonywane na obiektach zabytkowych. Usługi konserwatorskie wymagają odpowiednich materiałów, rozbudowanego warsztatu, oraz doświadczenia które my z pewnością posiadamy. Pokażemy jednak, iż niektóre prace można wykonać również samemu. Dzieląc się zarazem wiedzą i informacjami o różnego typu roślinach, narzędziach i materiałach używanych poprzez naszych fachowców w wykonywanych przez nich usługach konserwatorskich. Istotną cechą, tym samym naszych artykułów jest fakt, iż informacje na temat produktu uzyskiwane są nie tylko poprzez dane od producenta. Lecz stanowią również wiedzę praktyczną od fachowca korzystającego z danego narzędzia, urządzenia, czy produktu na co dzień przy wykonywaniu usług konserwatorskich dla naszych klientów. Dzięki temu możecie się Państwo dowiedzieć o jakości danego produktu, jego funkcjonalności, a tym samym przydatności. W zakładce będziemy zamieszczać informacje od producentów jak również uwagi i opinie naszych fachowców o ich plusach i minusach, oraz możliwościach wykorzystania bezpośrednio w praktyce. Postaramy się również przeprowadzać testy i wszelkiego typu porównania, przeróżnych produktów oferowanych na rynku. Prezentując Państwu prace wykonane za pomocą czy też przy zastosowaniu danego produktu, mamy nadzieję ułatwić Państwu dokonanie wyboru jak i zainspirować do zastosowania wybranego materiału.

Znajdziecie tutaj Państwo również najnowsze nowinki techniczne i informacje o przeróżnych wydarzeniach jak: pokazy, targi, promocje odbywające się w kraju jak i na świecie związanych z tematyką sztuki.

Informacja!

Producenci, dystrybutorzy sprzedawcy jak i organizatorzy pokazów i targów: roślin, narzędzi, urządzeń, maszyn i materiałów różnego typu związanych ze sztuką, nie obawiający się opinii fachowców, zainteresowani przedstawieniem swoich produktów lub chcący poinformować o organizowanym wydarzeniu proszeni są o kontakt.